2011-07-20
Raben Polska Spółka z o.o. nowym inwestorem na terenach inwestycyjnych CTL Logistics w Sosnowcu

Firma CTL Maczki-Bór S.A. i Raben Polska Spółka z o.o. pomyślnie zakończyły negocjacje, które doprowadziły do sprzedaży gruntu o powierzchni ponad 12 hektarów w strefie logistycznej CTL w Sosnowcu. Umowa została podpisana 06 kwietnia 2011 roku w Poznaniu.

  2011-07-14
Debata nad nową rolą UTK

12 lipca br. w Warszawie odbyła się konferencja \\\\\\\"Nowa rola Urzędu Transportu Kolejowego\\\\\\\". Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszony został przedstawiciel CTL Logistics. Spółkę reprezentował Mariusz Mik, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny. Organizatorem konferencji był Rynek Kolejowy.

  2011-06-27
CTL Logistics: pełną parą do przodu

Przewozy największego prywatnego przewoźnika kolejowego stale rosną. W maju br. spółka odnotowała rekordowe pod względem tonażu wyniki przewozowe . Pozytywny trend towarzyszy CTL Logistics od początku roku. Przewoźnik szacuje, iż kolejne kwartały przyniosą jeszcze lepsze odzwierciedlenie w cyfrach.

  2011-04-25
CTL Logistics zaprasza na targi Transport Logistic 2011

Wielkimi krokami zbliżają się monachijskie targi Transport Logistic 2011. Jak co dwa lata nowoczesną halę New Munich Trade Fair Centre wypełnią stoiska wystawców z całego świata. To najważniejsze wydarzenie dla branży transportu, logistyki, spedycji, telematyki i zarządzania łańcuchem dostaw, które pod jednym dachem skupia liderów w swoich dziedzinach. Podczas targów Transport Logistic również CTL Logistics zaprezentuje swoją ofertę.

  2011-04-21
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu wiele ciepła i radości.

  2011-04-11
CTL Logistics zaprasza na targi Silesia TSL Expo

Już za kilka dni CTL Logistics weźmie udział w targach transportu, spedycji i logistyki - Silesia TSL EXPO, organizowanych w dniach 14-15 kwietnia w sosnowieckim centrum wystawienniczym Expo Silesia. Spółka podczas wydarzenia zaprezentuje kompleksową ofertę świadczonych usług, jak również weźmie udział w konferencji kolejowej z udziałem największych graczy rynku przewozów kolejowych.

  2011-04-04
CTL Logistics: wyniki 2010 potwierdzają stabilną pozycję

Czwarty kwartał pod względem wypracowanych wyników przewozowych CTL Logistics potwierdza stabilną pozycję spółki. Przewieziony przez przewoźnika tonaż był na

  2011-03-16
„Gazela Biznesu 2010” dla CTL Maczki- Bór

CTL Maczki-Bór została doceniona w organizowanym przez Puls Biznesu rankingu najprężniej rozwijających się firm w naszym kraju.

  2011-03-15
Informacja o sprzedaży wagonów  2010-11-24
CTL Logistics: wyniki przewozowe na najwyższym poziomie w 2010 r.

Trzeci kwartał okazał się być najlepszym w działalności Grupy CTL w 2010 roku. Wielkość przewiezionego tonażu oraz wartość pracy przewozowej przekroczyły także wyniki wypracowane w analogicznym okresie 2009 r.

  2010-09-13
Stacja – Europa. Polska kolej obiera kierunek rozwoju na rynkach europejskich

W najbliższych latach w Europie będzie dynamicznie wzrastało znaczenie towarowych przewozów transgranicznych. Przyspieszająca europeizacja rynku przewozów kolejowych powoduje, że rozwój firm transportowych w tym segmencie wymusza wyjście poza kraje macierzyste i stanowi fundament budowania pozycji na rynku europejskim. To jeden z kluczowych wniosków dyskusji dotyczącej transportu kolejowego przeprowadzonej podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy w ramach panelu Spółki Bridgepoint.

  2010-08-23
CTL Logistics: w drugim kwartale przewozy na stabilnym poziomie

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami CTL Logistics może zaliczyć drugi kwartał br. do udanych. Przewoźnik zwiększył wykonaną pracę przewozową o ponad 20%, osiągając poziom 810 mln tkm.

  2010-07-28
Artur Pielech i Krzysztof Szlaga odchodzą z CTL Logistics aby realizować nowe projekty

Dwóch Członków Zarządu CTL Logistics kończy współpracę ze Spółką. Decyzje odnośnie odejścia motywowane są chęcią podjęcia wyzwań w nowych obszarach biznesowych. Obowiązki Artura Pielecha oraz Krzysztofa Szlagi przejmą pozostali Członkowie Zarządu CTL Logistics.

  2010-07-01
CTL Logistics wyróżniony w konkursie Mistrz Biznesu

CTL Logistics, największy prywatny przewoźnik kolejowy w Polsce, otrzymał wyróżnienie w konkursie Mistrz Biznesu w kategorii Transport i Logistyka.

  2010-06-28
Interaktywny warsztat CTL podczas SCL Europe w Pradze

W dniach 7-9 czerwca w Pradze odbyła się 13 edycja międzynarodowej konferencji Supply Chain Logistics Summit - SCL Europe 2010, podczas której również CTL Logistics, jako jeden z uczestników poprowadził interaktywny warsztat dotyczący transformacji tradycyjnej kolei w zintegrowanego operatora logistycznego.

  2010-06-16
CTL Logistics: bardzo dobre wyniki w maju

Największy prywatny przewoźnik odnotował w maju znaczący wzrost wyników przewozowych. W sumie Spółka przewiozła w całym miesiącu prawie 900 tys. ton (o około 24% więcej niż w poprzednim miesiącu), zwiększyła również wykonaną pracę przewozową.

  2010-06-09
Pracownik CTL Logistics - Zasłużony dla Transportu Rzeczpospolitej Polskiej

Podczas tegorocznej uroczystości obchodów jubileuszu dziesięciolecia funkcjonowania Railway Business Forum, kolejny raz zostały wręczone honorowe odznaki „Zasłużony dla Transportu Rzeczpospolitej Polskiej” oraz „Zasłużony dla Kolejnictwa Rzeczpospolitej Polskiej”. Między znakomitymi osobistościami odznaczony został również Ludwik Palarz - pracownik CTL Logistics.

  2010-05-27
Nowy Prezes CTL Maczki-Bór

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników podjęło 26 maja 2010 decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Spółki CTL Maczki – Bór Mariana Majchera. Nowy Prezes zastąpił Jacka Bieczka, który zrezygnował z funkcji, aby objąć stanowisko Prezesa Zarządu CTL Logistics.

  2010-05-20
CTL Logistics: na terminal w Sosnowcu wjechał pierwszy operatorski pociąg intermodalny

18 maja na terminal w Sosnowcu wjechał pierwszy pociąg CTL relacji Hamburg/Bremerhaven – Sosnowiec przez Kąty Wrocławskie.

  2010-05-17
CTL Logistics: zakładane zwiększenie przewozów w II kwartale

Mimo wzrostów w stosunku do bardzo złego 2009 roku, w I kwartale 2010 przewozy towarów koleją pozostawały na poziomie dużo niższym niż w 2008 roku. Największy polski prywatny przewoźnik kolejowy CTL Logistics szacuje jednak, że II kwartał powinien przynieść na rynku odbicie i znaczącą poprawę wyników przewozowych.

  2010-05-07
Nowy Prezes CTL Logistics

Jacek Bieczek został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu spółki CTL Logistics. Jednocześnie rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu spółki CTL Logistics złożył Krzysztof Sędzikowski

  2010-04-27
CTL Logistics: 12 podpisanych kontraktów na przewóz węgla

Na 2010 rok CTL Logistics podpisał 12 nowych kontraktów na przewóz węgla o łącznej deklarowanej masie przewozowej ponad 4 mln ton.

  2010-04-23
CTL wozi popioły do Niemiec

Największy niezależny kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce, CTL Logistics podpisał umowę na realizację 3-letniego kontraktu na przewozy popiołów dla jednego z czołowych eksporterów tych produktów w Polsce. Umowa ta jest kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy obiema firmami. Transport jest realizowany na trasie z PGE Elektrownia Opole w Czarnowąsach do cementowni zlokalizowanej na terenie Niemiec.

  2010-04-15
CTL Logistics przewiezie paliwo dla zagranicznych delegacji.

CTL Logistics jako jedyny przewoźnik towarowy dostarczy paliwo lotnicze do samolotów lecących na uroczystości w Krakowie. Dzięki profesjonalnej organizacji Spółki „Pociąg pod specjalnym nadzorem” w składzie 36 wagonów dotrze jutro rano do Krakowa na bazę paliwową Kraków – Mydlniki, a dalej do bazy w Mierzęcicach.

  2010-04-10
Kondolencje dla Rodzin i Bliskich Ofiar tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku

W związku z katastrofą samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, CTL Logistics pragnie złożyć najszczersze wyrazy współczucia Rodzinom i Bliskim Ofiar tragicznie zmarłych.

  2010-04-07
CTL Logistics: połączenia intermodalne nabierają tempa

Od marca 2010 CTL Logistics realizuje przewozy intermodalne z portów w Hamburgu i Bremerhaven do Polski. Już niebawem liczba przejazdów zwiększy się czterokrotnie.

  2010-04-01
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy CTL Logistics

Z okazji Świąt Wielkanocnych CTL Logistics życzy Wszystkim dużo zdrowia, radości, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.

  2010-03-16
Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na: Remont i przebudowę dachu budynku socjalno - biurowego

CTL Maczki – Bór Spółka z o.o. Ogłasza przetarg nieograniczony na: Remont i przebudowę dachu budynku socjalno - biurowego

  2010-03-11
CTL Logistics wozi samochody do Niemiec

Od lutego 2010 CTL rozpoczął realizację przewozów z fabryki FIATA w Tychach. Średni tygodniowy wolumen to trzy ładowne składy kursujące ze stacji nadania w Tychach do Oberhausen w Niemczech. Przewozy odbywają się na zlecenie importerów aut z Europy Zachodniej.

  2010-03-11
CTL Logistics na Baltic Container Conference

W dniach 9-10 marca odbyła się IV już edycja międzynarodowej konferencji Baltic Container Conference. Wzajemne relacje oraz wielowymiarowe znaczenie biznesu kontenerowego na skalę światową było głównym tematem rozważań prelegentów.

  2010-03-04
CTL Logistics: w 2009 rekordowy wynik, wzrost tonażu o 22%

Największy niezależny kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce odnotował w 2009 roku wzrost przewiezionego tonażu o 22%. Wzrosła również praca przewozowa, a liczony nią udział spółki w rynku ustabilizował się na poziomie ponad 8%.

  2010-02-03
CTL Logistics wchodzi w intermodal

Działający na polskim rynku operatorzy intermodalni mają nowego konkurenta. CTL Logistics, dotychczas jedynie realizujący przewozy kontenerów na zlecenie operatorów, sam zamierza stać się operatorem intermodalnym. Władze firmy zapowiadają intensywną budowę siatki połączeń i koncentrację na przewozach kontenerów w transporcie międzynarodowym.

  2009-12-17
CTL: na razie osiągnęliśmy maksimum

Po trzecim kwartale 2009 CTL Logistics ma niemal 10% rynku. W stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku przewozowe wyniki największego niezależnego przewoźnika kolejowego wzrosły o około 15%. Jak twierdzą przedstawiciele spółki, CTL osiągnął już maksymalny możliwy wzrost i w kolejnych kwartałach będzie się koncentrował na utrzymaniu silnej pozycji.

  2009-11-27
CTL o przyszłości polskiego górnictwa

W piątek 20 listopada odbyła się coroczna konferencja Nowego Przemysłu Górnictwo/Energetyka. Zgromadzeni w Katowicach przedstawiciele górnictwa i energetyki oraz firm i instytucji z nią współpracujących wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali o przyszłości branży. Reprezentujący CTL Logistics Prezes Krzysztof Sędzikowski wygłosił prezentację na temat trendów na rynku i nowych rozwiązań logistycznych dla górnictwa, wziął także udział w panelu dyskusyjnym.

  2009-11-27
Przyszłość rynku kolejowego według CTL

W Berlinie zakończyła się międzynarodowa konferencja branży kolejowej Future of the Rail Freight in Europe. Na zaproszenie organizatorów Krzysztof Sędzikowski, Prezes CTL Logistics, wygłosił na niej prezentację poświęconą konkurencji na rynku i barierom ją ograniczającym.

  2009-11-23
CTL Trans-Port - jakość potwierdzona certyfikatem

W dniu 29 października bieżącego roku firma CTL TRANS-PORT Spółka z o.o. uzyskała cztery certyfikaty jakościowe – ISO 9001:2000; ISO 14001:2004; ISO 18001:2004 oraz AQAP 2120:2006.

  2009-11-10
Krzysztof Sędzikowski nagrodzony za wkład w rozwój konkurencyjności kolei

Krzysztof Sędzikowski, Prezes Zarządu CTL Logistics, otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei”. Kapituła konkursu doceniła wkład laureata w rozwój konkurencyjności polskiego rynku kolejowego.

  2009-11-09
III konferencja z cyklu „Odzysk i zagospodarowanie ubocznych produktów przemysłowych na przykładzie rozwiązań CTL Maczki-Bór Sp. z o.o.”

W dniach 08 i 09 października 2009 roku, w Hotelu STOK w Wiśle odbyła się już III konferencja z cyklu „Odzysk i zagospodarowanie ubocznych produktów przemysłowych na przykładzie rozwiązań CTL Maczki-Bór Sp. z o.o.” W tegorocznej edycji wzięło udział 160 uczestników. W szczególności gośćmi byli kontrahenci CTL Maczki-Bór, przedstawiciele organów ochrony środowiska z terenu województwa śląskiego oraz przedstawiciele świata nauki i jednostek naukowo – badawczych współpracujących z CTL Maczki-Bór, takich jak : Główny Instytut Górnictwa z Katowic, Zakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR” z Gliwic, Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska z Katowic, Polska Akademia Nauk oraz Akademia Górniczo- Hutnicza z Krakowa.

  2009-10-21
CTL Logistics przeszedł badanie SQAS

CTL Logistics przeszedł pomyślnie drugie badanie kwestionariuszem SQAS-Rail Carrier (System Oceny Jakości i Bezpieczeństwa Przewoźnika Kolejowego). Spółka jest jedynym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, który poddał się takiemu badaniu.

  2009-10-15
CTL Logistics: Chcemy być liderem w przewozach Wschód - Zachód

Nowa strategia CTL Logistics w Niemczech opiera się na realizacji przewozów w transporcie międzynarodowym na kierunku Wschód – Zachód: z portów ARA do Rosji, na Białoruś i Ukrainę. Jednym z celów strategicznych CTL jest osiągnięcie udziału w rynku niemieckim na poziomie 5% w 2012 roku. W realizacji strategii ma pomóc nowy model operacyjny, oparty na systemie podobnym do systemu linii lotniczych.

  2009-10-13
CTL o transporcie intermodalnym dla sektora chemicznego

Rozwiązania CTL w zakresie logistyki dla sektora chemicznego zostały zaprezentowane na konferencji Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego organizowanej w ramach projektu ChemLog. Temat konferencji brzmiał: „Poprawa logistyki produktów chemicznych w Polsce – stan aktualny i nowe wyzwania”.

  2009-10-08
CTL ma milion ton

We wrześniu CTL Logistics przewiózł 1,07 miliona ton ładunku przy średniej odległości przewozowej około 310 kilometrów. To pierwszy raz w historii spółki, kiedy miesięczny tonaż przekroczył milion ton. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to 750 tysięcy ton.

  2009-09-25
Nowi Członkowie Zarządu w CTL Logistics

23 września Rada Nadzorcza CTL Logistics powołała w skład Zarządu CTL dwóch nowych członków. Jak tłumaczy Krzysztof Sędzikowski, Prezes Zarządu, zmiany te są spowodowane koniecznością koncentracji firmy na kwestiach handlowych i konkurowaniu o klientów oraz potrzebą zwiększenia tempa rozwoju.

  2009-09-23
CTL o nowoczesnych rozwiązaniach w transporcie kontenerów

Już po raz dziewiąty przedstawiciele świata nauki i biznesu spotkali się w Szczecinie na branżowej konferencji EuroTrans. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była innowacyjność w transporcie. CTL Logistics reprezentował Adam Chmurski, który wystąpił z prezentacją na temat rozwiązań w transporcie intermodalnym.

  2009-09-15
Niskie ceny usług i wysokie stawki dostępu blokują rozwój rynku kolejowego

W czasie krynickiego Forum Ekonomicznego, którego partnerem był CTL Logistics, odbył się panel dyskusyjny poświęcony barierom rozwoju rynku kolejowego. Uczestnicy dyskusji za najważniejsze dla przyszłości kolei uznali zmianę sposobu naliczania stawek dostępu do infrastruktury oraz jej modernizację i konieczność uporządkowania sytuacji PKP PLK.

  2009-09-04
Dobre półrocze CTL Logistics

Po pierwszym półroczu 2009 Grupa CTL przewiozła o 28% więcej ładunków i wykonała o ponad 20% większą pracę przewozową niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wynik ten daje CTL pierwsze miejsce wśród przewoźników niezależnych i drugie na polskim rynku.

  2009-07-24
CTL Trans - Port Gazelą Biznesu

Spółka CTL TRANS-PORT należąca do Grupy CTL Logistics w rankingu Gazel Biznesu za rok 2008 zajęła 1944 miejsce wśród 4104 firm. Na poziomie województwa pomorskiego jest to 152 miejsce na 301 firm. Przynależność do klubu Gazel Biznesu to duże wyróżnienie dla spółki, potwierdzające trafność dokonywanych decyzji biznesowych na rynku. Była to już IX edycja Gazel Biznesu – rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm.

  2009-07-02
CTL Maczki-Bór laureatem konkursu Solidny Pracodawca Roku

Jednym z laureatów piątej edycji ogólnopolskiego konkursu Solidny Pracodawca Roku zorganizowanego pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Konfederacji Pracodawców Polskich została firma CTL Maczki – Bór z Sosnowca.

  2009-07-02
CTL Logistics partnerem XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy

CTL Logistics jest partnerem XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz organizatorem autorskiego panelu „Szanse i bariery rozwoju rynku kolejowego”, jedynego o tematyce kolejowej na tegorocznym Forum.

  2009-06-23
CTL Logistics Złotym Sponsorem Środkowoeuropejskiego Forum Operatorów Kolejowych

Krzysztof Sędzikowski, prezes CTL Logistics, jako jeden z głównych prelegentów otwierających Środkowoeuropejskie Forum Operatorów Kolejowych, wygłosił prezentację poświęconą budowaniu strategii dla prywatnego przewoźnika kolejowego, ale również wyzwaniom i trudnościom stojącym obecnie przed tego typu firmami. Wziął też udział w dyskusji panelowej poświęconej przewozom tranzytowym.

  2009-06-18
CTL Logistics ma już ponad 10% rynku

Po I kwartale 2009 liczony pracą przewozową udział CTL Logistics w rynku kolejowych przewozów towarowych wyniósł 10,4%. To niemal dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. O jedną trzecią zwiększyły się także wyniki przewozowe Grupy CTL.

  2009-05-18
CTL Logistics na targach logistycznych w Monachium

CTL Logistics był jednym z wystawców monachijskich targów Transport Logistic 2009, które odbyły się w dniach 12-15 maja w gmachu kompleksu targowego New Munic Trade Fair Centre. W czasie targów przedstawiciele firmy prezentowali wyniki firmy oraz ofertę usług logistycznych świadczonych przez firmę, w tym nowy produkt CTL – przewozy intermodalne z wykorzystaniem własnego terminala w Piotrkowie Trybunalskim.

  2009-05-04
CTL uczestnikiem Transport Logistic 2009

Monachijskie targi Transport Logistic od wielu lat postrzegane są jako jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych w regionie. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów na rynku, spotkań z potencjalnymi i aktualnymi klientami oraz partnerami.

  2009-04-24
CTL na TransRussia 2009

Nasza firma była jednym ze sponsorów towarzyszącej targom TransRussia w Moskwie konferencji. Targi te to jedna z największych w Europie tego typu prezentacji firm logistycznych głównie działających w obszarze transportu kolejowego.

  2009-04-07
Niezależni przewoźnicy protestują przeciwko sytuacji na rynku

Zła sytuacja Polskich Kolei Państwowych i związane z tym coraz głośniejsze domaganie się przez PKP dofinansowania ze Skarbu Państwa oraz wejście na polski rynek Deutsche Bahn wywołały poważne zaniepokojenie prywatnych firm, działających na rynku przewozów towarowych. Aby bronić wolnej konkurencji w branży spółki powołały do życia Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

  2009-03-25
Pracownicy CTL Logistics zasłużeni dla transportu i kolejnictwa

Trzej pracownicy CTL Logistics zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Infrastruktury odznaczeniami za specjalne zasługi dla polskiego kolejnictwa i transportu. Odznaczeni przez Ministerstwo Janusz Głowacki, Zbigniew Koszewski i Piotr Gnypek od ponad 30 lat są związani z transportem kolejowym i aktywnie działają na rzecz jego rozwoju.

  2009-03-11
CTL Logistics na Baltic Container Conference 2009

W dniach 10-11 marca 2009 Gdańsku odbyła się trzecia edycja międzynarodowej konferencji „Baltic Container Conference”. W tym roku tematem przewodnim BCC były „Najlepsze wzorce dla przewozów kontenerowych i logistyki na Bałtyku”. Poszczególne prezentacje i dyskusje panelowe były poświęcone m.in. sytuacji w portach bałtyckich, najlepszym rozwiązaniom i wyzwaniom logistycznym dla przewozów kontenerowych.

  2009-03-01
Pierwsi w Polsce

Dnia 20 lutego 2009r decyzją Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) CTL Maczki-Bór uzyskały zatwierdzenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem (Safety Management System – SMS).

  2009-02-05
CTL Logistics szuka szans na wschodzie

Spółka CTL Logistics ma zamiar w 2009 roku trzykrotnie zwiększyć transport paliw. W ubiegłym roku firma przewiozła 1,1 mln ton, w tym roku ma to być już 3 mln ton.

  2009-02-04
CTL Logistics Sponsorem Głównym Forum Zmieniamy Polski Przemysł

3 lutego w Warszawie odbyło się IX Forum Zmieniamy Polski Przemysł. W trakcie konferencji odbył się szereg debat publicznych oraz spotkań z mediami poświęconych najważniejszym obszarom polskiej gospodarki, a w tym - prognozom gospodarczym dla Polski oraz polskiego przemysłu. Ich celem, jak co roku, było zwrócenie uwagi opinii publicznej na sprawy ważne dla przemysłu, promowanie działań korzystnych ekonomicznie oraz wskazanie przeszkód i trudności stojących na drodze do dalszego rozwoju.

  2009-01-01
Jedzie węgiel z daleka

Zwiększone zapotrzebowanie i mniejsze wydobycie w kraju spowodowały znaczny import węgla do Polski, co oznacza nowe wyzwania logistyczne dla polskiej energetyki.

  2008-12-12
Janusz Głowacki „Człowiekiem roku 2008 – przyjacielem kolei”

3 listopada b.r. w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Człowiek roku 2008 - przyjaciel kolei". W tegorocznym plebiscycie organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe i Forum Kolejowe - Railway Business Forum nagrodę honorową otrzymał doradca Prezesa CTL Logistics Pan Janusz Głowacki.

  2008-12-04
Wyzwania dla kopalń

Rok 2009 nie będzie łatwy dla branży węgla kamiennego. Trzeba znaleźć pieniądze na inwestycje, które do 2015 r. mają pochłonąć 20 mld zł.

  2008-12-01
Nowy operator kolejowy w Polsce - Geen Chip Cargo

STRABAG i CTL powołały do życia spółkę joint-venture – Green Chip Cargo Sp. z o.o. – dzięki której będą działać na polu logistyki kolejowej zaprojektowanej dla potrzeb klienta. Już w roku 2009 Green Chip Cargo przewiezie około 1 miliona ton różnego rodzaju surowca z kamieniołomów do zakładów produkujących bitumin i na budowy.

  2008-11-27
Wykorzystanie transportu intermodalnego może być zdecydowanie większe

Koniunktura na przewozy intermodalne jest jeszcze lepsza niż jeszcze rok temu. Głównym powodem są utrzymujące się wysokie ceny paliw. W Polsce zainteresowanie transportem intermodalnym rośnie, ale nie w takim stopniu jak w innych krajach Unii Europejskiej.

  2008-11-19
CTL o perspektywach transportu kolejowego podczas II Białoruskiego Kongresu Transportowego.

W dniach od 7 do 10 października 2008 roku tradycyjnie już odbywał się Białoruski Tydzień Transportowy.

  2008-11-12
Nowy operator kolejowy w Polsce: Green Chip Cargo

STRABAG i CTL powołały do życia spółkę joint-venture – Green Chip Cargo Sp. z o.o. – dzięki której będą działać na polu logistyki kolejowej zaprojektowanej dla potrzeb klienta.

  2008-10-06
II Konferencja z cyklu Odzysk i zagospodarowanie odpadów na przykładzie CTL Maczki-Bór Sp. z o.o.

W dniach 02 i 03 października 2008 roku, w Hotelu Jawor w Jaworzu k/Bielska-Białej odbyła się II Konferencja z cyklu Odzysk i zagospodarowanie odpadów na przykładzie rozwiązań CTL Maczki-Bór Sp. z o.o. W konferencji brało udział 180 uczestników, w tym kontrahenci CTL Maczki-Bór, samorządowcy Województwa Śląskiego oraz przedstawiciele jednostek naukowo – badawczych.

  2008-09-25
Tradycyjne spotkanie Przyjaciół i Sympatyków CTL

25 września 2008r. w warszawskiej restauracji AleGloria odbyło się tradycyjne spotkanie Przyjaciół i Sympatyków CTL, w którym uczestniczyło ok. 200 zaproszonych gości ze świata biznesu, polityki i nauki.

  2008-08-04
Zmiany w składzie zarządu CTL Logistics

Realizując strategię dynamicznego rozwoju w Polsce i Europie CTL Logistics poszerza swój zespół o kolejnych specjalistów. Zgodnie z uchwałą z dnia 30 lipca 2008 pan Jerzy Sagan został powołany na Wiceprezesa Zarządu, natomiast panowie Artur Pielech i Mariusz Mik na Członków Zarządu firmy CTL Logistics Sp. z o.o.

  2008-07-31
CTL przewozi składami z lokomotywami wielosystemowymi węgiel z Rotterdamu do Bexbach (Niemcy)

CTL Logistics GmbH z siedzibą w Düsseldorfie przewozi od czerwca tego roku węgiel dla E.ON Kraftwerke, firmy produkującej energię z paliw stałych, będącej częścią koncernu E.ON. CTL przetransportuje łącznie do końca tego roku 100 000 ton węgla z portu w Rotterdamie do Bexbach w Niemczech. Firma jest do tego zadania bardzo dobrze przygotowana logistycznie – gdy tylko statek zawija do portu w Rotterdamie, skład CTL jest już gotowy do załadunku i odjazdu.

  2008-07-21
CTL przewozi kontenery z Frankfurtu nad Odrą do Kątów Wrocławskich

CTL Logistics podpisał kontrakt z holenderską grupą Schavemaker oraz niemiecką firmą spedycyjną Willy Petersen na przewozy kontenerowe z terminala we Frankfurcie nad Odrą do Kątów Wrocławskich.

  2008-04-21
XIII międzynarodowa konferencja poświęcona transportowi i logistyce - TransRussia 2008

W dniach 21. – 23.04.2008 w Centrum Wystawienniczym Expo Center w Moskwie odbyła się XIII międzynarodowa konferencja poświęcona transportowi i logistyce "TransRussia 2008". W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 delegatów sponad 20 krajów.

  2008-04-16
CTL przewozi kontenery z Polski do Niemiec

CTL Logistics z sukcesem przeprowadził pierwszy przewóz kontenerowy między Polską a Niemcami. Przejazd próbny odbył się na trasie z Gdańska przez Sosnowiec do Kolonii.

  2008-03-03
CTL pozyskuje lokomotywy do przewozów międzynarodowych.

29 lutego 2008r. warszawska firma CTL Logistics S.A. uruchomiła dwie lokomotywy wielosystemowe Siemens typu Eurosprinter (ES) 64 F4. Maszyny wydzierżawione od Dispolok GmbH są wyposażone w dopuszczenia i systemy zabezpieczeń obo-wiązujące w Niemczech i Holandii (LZB/PZB 90, ATB i ETCS 2). CTL może w ten sposób bez ograniczeń obsługiwać nową trasę Betuwe do Rotterdamu.

  2008-02-28
Nowy Prezes CTL Logistics S.A.

Wraz z finalizacją transakcji objęcia przez fundusz private equity Bridgepoint większościowego pakietu udziałów w CTL Logistics S.A. dokonane zostały również zapowiadane zmiany w organach Spółki.

  2008-02-11
Bridgepoint przejął 75% udziałów w CTL Logistics

6 lutego 2008 roku fundusz Bridgepoint i dotychczasowy właściciel CTL Logistics – Pan Jarosława Pawluk – sfinalizowali transakcję sprzedaży 75% udziałów polskiego przewoźnika. W ten sposób brytyjski fundusz private equity objął większościowy pakiet akcji CTL Logistics.

  2008-02-04
Stawki dostępu do torów hamują rynek

Bardzo wysokie stawki dostępu do infrastruktury kolejowej hamują rozwój rynku przewozów kolejowych. Jeżeli w najbliższym czasie nie zostaną podjęte decyzje o obniżeniu stawek dostępu, grozi nam trwałe zahamowanie rozwoju rynku . – Rynek przewozów kolejowych w Polsce traci swój impet. Z 7,84% wzrostu w 2006 roku, wg przygotowanych przez nas prognoz, jego dynamika w 2007 roku wyniosła jedynie ok. 2,5%, a w 2008 może spaść do zaledwie 0,5%. To wszystko pomimo wskaźnika PKB utrzymującego się w tym samym czasie na niezmiennie wysokim poziomie 5,5%-6,5%. Nietrudno sobie wyobrazić jak dynamika rozwoju rynku przewozów kolejowych może wyglądać, gdy PKB w Polsce spadłby do 2%, 2,5% – mówił Krzysztof Niemiec, Członek Zarządu CTL Logistics, podczas debaty kolejowej w trakcie konferencji Zmieniamy Polski Przemysł, która odbyła się 31 stycznia 2008 roku w salach warszawskiego Hotelu Sheraton. Jak przekonywał, sytuacja ta wymaga podjęcia decyzji dla odwrócenia niekorzystnego trendu.

  2008-01-25
CTL Logistics konsekwentnie realizuje Strategię Europejską

CTL Logistics zrealizował transakcję sprzedaży jednej ze swoich spółek zależnych w Niemczech. Jest to kolejny krok w kierunku realizacji strategii CTL, która na rynkach międzynarodowych zakłada koncentrację działań na organizacji przewozów kolejowych w układzie transgranicznym i budowaniu kompleksowych łańcuchów logistycznych na obszarze całej Europy.

  2007-12-13
Nowa strefa logistyczna koncernu CTL Logistics w Sosnowcu

Nowa strefa logistyczna CTL Logistics w Sosnowcu zaczęła działać. Na 200 ha terenów rekultywowanych po odkrywkowej kopalni piasku, należących do CTL Maczki-Bór, przygotowane zostały grunty pod inwestycje dla branży logistycznej i produkcyjnej. Strefa posiada doskonałe połączenia zarówno z infrastrukturą kolejową, jak i drogową. Pierwsi inwestorzy z sukcesem zakończyli już negocjacje dotyczące zakupu terenów i rozpoczynają inwestycje.

  2007-12-13
Salzgitter Mannesmann pierwszym inwestorem w strefie logistycznej CTL w Sosnowcu

CTL Maczki-Bór i Salzgitter Mannesmann Stahlhandel zakończyły pomyślnie negocjacje, które doprowadziły do sprzedaży pierwszej nieruchomości pod inwestycję w strefie logistycznej CTL w Sosnowcu.

  2007-12-10
CTL doceniony za innowacyjność

CTL Logistics został wyróżniony za innowacyjność w prestiżowym rankingu Operator Logistyczny 2007. Ranking wyłania laureatów na podstawie niezależnej oceny wystawianej firmom przez Klientów. CTL wziął udział w programie po raz pierwszy i oprócz wyróżnienia został sklasyfikowany najwyżej wśród firm świadczących usługi z zakresu transportu towarów koleją.

  2007-11-21
Przejęcie CTL Logistics przez Bridgepoint

W dniu 21 listopada 2007 r. podpisano umowę, na podstawie której 75% CTL Logistics, wiodącej prywatnej firmy logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, działającej w obszarze transportu kolejowego, zostało wykupione od jej założyciela, Pana Jarosława Pawluka, przez europejski fundusz private equity Bridgepoint. CTL jest jednocześnie jednym z największych graczy na Europejskim rynku logistyki kolejowej. Wartość transakcji nie została ujawniona.

  2007-10-15
Andrzej Cholewa - nowy ekspert w zespole CTL Logistics

Andrzej Cholewa, ekspert branży kolejowej i doświadczony menedżer, dołączył do zespołu CTL Logistics. W spółce odpowiedzialny będzie za optymalizację zasobów trakcyjnych. Andrzej Cholewa pełni również funkcję członka zarządu spółki CTL Rail.

  2007-10-02
Nowa trasa kolejowa: Węgry – Morze Bałtyckie

Wraz z przejazdem pierwszego pociągu kontenerowego, polski koncern logistyczny CTL Logistics otworzył nowe połączenie kolejowe relacji północ-południe, łączące Węgry z Polską.

  2007-09-28
Decyzja UOKiK ws. stosowania praktyk monopolistycznych przez PKP Cargo

W dniu 27 lipca 2007 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję stwierdzającą stosowanie przez PKP CARGO S.A. praktyk monopolistycznych dotyczących określania w umowach niejednolitych warunków wobec swoich kontrahentów. Takie praktyki PKP CARGO trwały do końca 2002 r. Warto zauważyć, że postępowanie w tej sprawie wszczęto na wniosek CTL Logistics i mimo upływu ponad 5 lat okazało się, że był on zasadny.

  2007-09-11
O konkurencyjności przewozów towarowych koleją - podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

Ogromną szansę dla dalszego dynamicznego rozwoju przewozów towarowych koleją stanowią przewozy międzynarodowe i transport na długich dystansach. O tym jak jeszcze lepiej wykorzystać tę ogromną przewagę konkurencyjną transportu kolejowego i na jakie bariery pomimo rozszerzenia Unii Europejskiej wciąż napotykają operatorzy kolejowi w transporcie międzynarodowym rozmawiano podczas panelu kolejowego odbywającego się w ramach XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

  2007-09-06
Brytyjscy parlamentarzyści zasięgają w CTL Logistics informacji na temat rynku przewozów kolejowych w Polsce

Podczas wizyty złożonej w Polsce przez Rail Freight Group, stowarzyszenie angielskich parlamentarzystów i menedżerów, Paweł Szymański, dyrektor ds. finansowych w CTL Logistics S.A., poinformował przybyłych gości o pozycji i strategii koncernu w zakresie dalszego rozwoju europejskich przewozów CTL.

  2007-09-04
CTL Logistics wprowadza połączenie non-stop relacji Rotterdam–Moskwa

CTL Logistics otrzymał certyfikat bezpieczeństwa uprawniający do korzystania z holenderskiej infrastruktury kolejowej.

  2007-08-28
Strategia europejska Grupy CTL Logistics

Grupa CTL Logistics zdobywa kolejne międzynarodowe zlecenie na realizację usług logistycznych na rynku europejskim

  2007-08-27
CTL Logistics transportuje zboże przez cztery granice

CTL Logistics GmbH rozpoczął realizację nowego kontraktu na przewozy zboża z Europy Wschodniej do francuskich miast Beinheim i Lestrem.

  2007-08-09
Paweł Szymański nowym członkiem zarządu CTL Logistics

Paweł Szymański, doświadczony finansista i analityk giełdowy, został Członkiem Zarządu, Dyrektorem Finansowym w koncernie CTL Logistics. Przed rozpoczęciem pracy w CTL od 2004 roku pełnił analogiczną funkcję w Polskim Koncernie Naftowym Orlen S.A.

  2007-07-10
Oświadczenie CTL Logistics ws. blokowania pociągów CTL na granicy wschodniej przez PKP Cargo

W związku z oświadczeniem PKP Cargo zamieszczonym na stronach internetowych spółki, w którym przedstawiony został szereg nieprawdziwych informacji, wyjaśniamy

  2007-07-05
Z Polski do Niemiec – po raz pierwszy jedną lokomotywą

5 lipca 2007 r. CTL Logistics i Dispolok zrealizowały dzisiaj wspólnie pierwszy przejazd lokomotywy wielosystemowej przez granicę polsko-niemiecką w Słubicach/Frankfurcie n. Odrą. Umożliwiając pokonanie granicy bez konieczności zmiany lokomotywy obie firmy dopisały kolejny akapit historii przewozów kolejowych.

  2007-07-04
PKP Cargo blokuje tranzyt kolejowy przez Polskę za przyzwoleniem polskiego Rządu

W swoich zamierzeniach na 2007 rok i lata następne CTL Logistics zakłada swój rozwój głównie poprzez zwiększanie przewozów międzynarodowych, w tym intermodalnych. Stąd duża aktywność CTL na rynkach Europy Zachodniej i prawie 6 krotny wzrost przewozów realizowanych tam przez CTL Rail GmbH. To również ok. 1 mln. ton towarów, które zostaną przewiezione przez przewoźników z Grupy CTL przez granicę zachodnią Polski.

  2007-06-14
CTL Logistics laureatem 2 nagród „Mobil 2007”

W siedzibie dziennika„Rzeczpospolita” odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono „Mobile 2007” – wyróżnienia dla branży logistycznej. Nagrody przyznano w 10 kategoriach. CTL Logistics otrzymał „Mobila” w kategorii „transport kolejowy” oraz statuetkę za drugie miejsce w kategorii firm o największym obrocie.

  2007-06-13
CTL Logistics wyrusza na podbój Europy!

Podczas odbywających się w Monachium targów transport logistic 2007 koncern CTL Logistics zaprezentował swoją strategię europejską.

  2007-05-24
Certyfikaty jakości dla CTL Autozap

Spółka CTL Autozap, wchodząca w skład koncernu logistycznego CTL Logistics, otrzymała dwa certyfikaty jakości: ISO 9001:2000 i ISO 14001:2004 oraz zaświadczenie jakości i bezpieczeństwa przewozu materiałów niebezpiecznych - SQAS.

  2007-04-06
CTL Logistics ekspertem na Targach TransRussia

W Moskwie odbyły się 12. międzynarodowe targi logistyczne – TransRussia 2007. W roli prelegentów wystąpili na nich również przedstawiciele polskiej branży logistycznej. Krzysztof Niemiec, członek zarządu CTL Logistics wygłosił referat nt. przebiegu procesu liberalizacji transportu kolejowego w Unii Europejskiej.

  2007-03-29
CTL Logistics laureatem programu Jakość Roku 2006

Polski koncern logistyczny CTL Logistics został laureatem Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach – Jakość Roku 2006 w kategorii „innowacja”. Firma, do której należy największa prywatna kolej towarowa w Polsce, została doceniona za ciągłe podnoszenie standardów jakości oferowanych usług.

  2007-03-26
Medal Europejski dla CTL Logistics

Polski koncern logistyczny CTL Logistics został uhonorowany Medalem Europejskim za usługę: logistyka materiałów niebezpiecznych. Odznaczenie, przyznawane przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club wyróżnia firmy, których działania charakteryzują najwyższe standardy jakości.

  2007-03-09
CTL przywiezie 1,2 mln ton węgla dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra

Koncern logistyczny CTL Logistics, właściciel największej prywatnej kolei towarowej w Polsce, podpisał kontrakt na przewozy operatorskie dla Zespołu Elektrowni Dolna Odra na cały 2007 rok. W ramach umowy firma dostarczy Klientowi 1 milion 200 tysięcy ton węgla kamiennego.

  2007-03-02
Nowa spółka Grupy CTL Logistics

Grupa CTL Logistics powołała do życia nową spółkę. Zarejestrowana w Niemczech CTL Car Transport Logistics GmbH rozpocznie działalność w kwietniu bieżącego roku. Firma, pod kierownictwem wybitnego niemieckiego menadżera - Geralda Binza, będzie oferować usługi logistyczne dla branży motoryzacyjnej.

  2007-02-12
Konsekwentna realizacja strategii rozwojowej CTL Logistics

Strategia rozwojowa CTL Logistics zakłada intensywny rozwój przewozów międzynarodowych i intermodalnych.

  2007-02-08
Grupa CTL Logistics w europejskiej elicie posiadaczy zaświadczeń SQAS

Trzy zaświadczenia SQAS Rail dla grupy CTL Logistics. Prestiżowe odznaczenia jakości w dziedzinie transportu i składowania materiałów chemicznych zostały przyznane spółkom CTL Rail i CTL Train oraz spółce matce - CTL Logistics. Wynik ostatecznego audytu na poziomie 94% (średnia trzech spółek) plasuje Grupę CTL Logistics w europejskiej czołówce firm pod względem jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług.

  2007-01-31
CTL Rail GmbH członkiem międzynarodowej organizacji CER  2007-01-25
Dobry rok CTL

Kolejny raz koncern CTL Logistics, właściciel największej prywatnej kolei w Polsce i zarazem jednej z największych prywatnych kolei w Europie, zanotował bardzo udany rok. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podobnie jak w latach ubiegłych, w 2006 roku firma podwoiła swój udział w rynku przewozów kolejowych.

  2007-01-22
Nowe logo CTL Logistics - Na torach w nowych kolorach

Koncern logistyczny CTL Logistics, właściciel największej prywatnej kolei w Polsce, rozpoczyna proces rebrandingu. 1 stycznia 2007 roku na wagonach i lokomotywach CTL Logistics oraz na wszystkich dokumentach firmowych pojawiło się nowe logo. Zmieniając je firma wybrała również nową kolorystykę - stylowe połączenie czerni, kilku odcieni szarości i srebra zastąpi dotychczasowe zestawienie czterech kontrastowych kolorów.

  2007-01-10
Krzysztof Wnęk nowym prezesem CTL Rail

Krzysztof Wnęk został nowym prezesem CTL Rail. To największa spółka koncernu logistycznego CTL Logistics, który jest liderem w branży prywatnego transportu kolejowego w Polsce.

  2006-11-17
Parking dla samolotów przyjeżdża koleją CTL

Rozbudowa portu lotniczego Lipsk/Halle, który ma się stać międzynarodowym węzłem lotniczym, trwa pełną parą. Do realizacji tego wielkiego projektu potrzeba kilkudziesięciu tysięcy ton cementu. Od lipca bieżącego roku CTL Rail, jedna z niemieckich spółek zależnych CTL Logistics, dostarcza cement luzem składami jednogrupowymi bezpośrednio od polskiego producenta.

  2006-09-20
CTL Maczki - Bór obsługuje nową bocznicę

Zgodnie z podpisaną umową w lipcu 2006 r., Maczki-Bór, spółka z Grupy CTL Logistics, będzie obsługiwać bocznicę kolejową elektrociepłowni EC Kielce S.A.

  2006-08-21
Krzysztof Sędzikowski w Zarządzie CTL Logistics

Krzysztof Sędzikowski, jeden z najbardziej skutecznych menedżerów w Polsce, objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Grupie CTL Logistics S.A.

  2006-08-03
CTL Autozap zwiększa swój tabor przewozowy

CTL Autozap Sp. z o.o., należąca do koncernu CTL Logistics, specjalizująca się w transporcie drogowym materiałów niebezpiecznych, zwiększa swój tabor środków transportowych. Na mocy podpisanych w drugiej połowie lipca umów z dostawcami Veco Trailer i Signella, CTL Autozap zwiększy swój stan posiadania specjalistycznych samochodów o 3 naczepy skrzyniowe i 3 ciągniki siodłowe.

  2006-06-12
Złoty Orbital dla CTL Logistics

CTL Logistics S.A. otrzymała nagrodę "Złoty Orbital 2006" w kategorii "usługi cechującej się wysokim stopniem profesjonalności i standardów jakościowych" za bezpieczny system przewozów koleją produktów przemysłu chemicznego, poparty certyfikatami SQAS.

  2006-06-02
Przetarg na zakup węglarek typu EAOS  2006-05-24
CTL Północ spełnia normy zgodne z ISO

Warszawa, 24 maja 2006. CTL Północ, spółka wchodząca w skład Grupy CTL Logistics otrzymała certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania w zakresie spedycji, transportu i działalności przeładunkowej w ruchu kolejowym oraz działania na rzecz ochrony środowiska, poprawy warunków pracy i ochrony zdrowia pracowników zgodnie z przyjętą „Polityką Jakości, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Środowiskową”.

  2006-04-28
Dostawy na żądanie

Firma CTL Rail od marca 2006 roku dwa razy w tygodniu przewozi towary masowe z południa Polski do Brandenburga.

  2006-03-15
CTL Chemkol obsługuje bocznicę POLAR S.A. – Whirlpool Europe

Warszawa, 15 marzec 2006. CTL Chemkol Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, należąca do koncernu logistycznego CTL Logistics, pomyślnie zakończyła negocjacje i z początkiem roku 2006 przejęła obsługę bocznicy Spółki POLAR S.A. z siedzibą we Wrocławiu, należącej do Grupy Whirlpool Europe – światowego potentata w produkcji wysokiej klasy sprzętu gospodarstwa domowego.

  2006-02-01
CTL Logistics realizuje projekty pod patronatem UE

W ostatnich dniach stycznia 2006, CTL Logistics gościł delegację Instytutu Ekonomiki Transportu z Oslo i przedstawicieli skandynawskiego partnera CTL. Spotkanie dotyczyło prac w ramach unijnego projektu REORIENT.

  2006-01-31
Komunikat Zarządu CTL Logistics S.A. do partnerów handlowych

W kilku ostatnich tygodniach utrzymywały się niezwykle trudne warunki atmosferyczne. Z tego powodu występowały zakłócenia w prowadzeniu ruchu pociągów.

  2006-01-03
CTL Rail i LogServ realizują dostawy węgla dla voestalpine

Od listopada 2005 CTL Rail, mająca główną siedzibę w Hamburgu, i Logistik Service GmbH (LogServ) z Linzu świadczą usługi na rzecz austriackiej firmy voestalpine Rohstoffbeschaffungs GmbH, jednego z wiodących europejskich koncernów stalowych.

  2005-12-12
CTL Logistics kupuje 125 wagonów towarowych do przewozów Wschód-Zachód  2005-11-23
CTL Wagony w elicie posiadaczy SQAS

CTL Wagony Sp. z o. o. z Warszawy, jedna z trzech strategicznych spółek Grupy CTL, wdrożyła system bezpieczeństwa i jakości SQAS.

  2005-10-25
CTL Chemkol uzyskał SQAS

CTL Chemkol Sp. z o. o. z Kędzierzyna Koźla, należąca do koncernu logistycznego CTL Logistics, przeszedł pomyślnie badanie SQAS Tank Cleaning

  2005-10-20
Stanowisko Zarządu CTL Logistics w sprawie zatrzymania taboru na stacji Gdynia Port w dniu 13.10.2005  2005-06-01
CTL Logistics otrzymała dwie nagrody

Duesseldorf, dnia 1 czerwca 2005. Wspaniałe ukoronowanie roku 2004: CTL Logistics otrzymuje tytuł "Spedytora roku 2004" przyznanego przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki oraz tytuł "Największego Prywatnego Przewoźnika 2004" od Urzędu Transportu Kolejowego.

  2005-02-28
ISO dla CTL Rail

CTL Rail sp. z o.o. uzyskała certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 potwierdzający spełnianie wymagań normy PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie przewozów kolejowych rzeczy